ODZYSKAJ ENERGIĘ DO DZIAŁANIA

STWÓRZ OFERTĘ, KTÓRA SPRZEDAJE

5 rzeczy, które każda kobieta powinna zrobić dla siebie

Jak często zdarza Ci się myśleć o sobie: jestem wspaniałą kobietą, piękną, mądrą i wartościową? Jak często uśmiechasz się do swojego odbicia w lustrze i mówisz sobie, że jesteś piękna i że kochasz swoje ciało? Czy potrafisz bez zastanowienia wymienić 3 swoje zalety, 3 rzeczy lub osiągnięcia, z których jesteś naprawdę dumna?

Jeżeli Twoja odpowiedź w każdym przypadku jest negatywna, to nadszedł najwyższy czas, żeby to zmienić.

Jeżeli nikt Ci jeszcze tego nie powiedział, to ja będę pierwsza.

Jesteś wspaniałą istotą – jedyną, wyjątkową na miliardy! Masz swoją własną, niepowtarzalną historię do opowiedzenia, swoją własną misje do wypełnienia.

Od dziecka jesteśmy uczeni wypierania własnych uczuć i potrzeb. Koncentrujemy się raczej na zadaniach, które dają nam obiecaną nagrodę. Przestajemy słuchać swojego wewnętrznego głosu, tylko podążamy za wskazówkami i normami społecznymi, które zostały nam narzucone.

To wszystko spowodowało, że odpowiedź na pytanie: „kim jestem?” stała się taka trudna. Trudna, ale możliwa do odnalezienia.

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Nieważne ile masz lat i na jakim etapie życia jesteś. Możesz już dziś zacząć żyć po swojemu.

Zadbaj wreszcie o siebie. To nie jest egoizm. To Twoje święte prawo. Dbając o siebie możemy zmieniać świat. Robiąc to, co kochasz, będąc spełnioną i szczęśliwą kobietą stajesz się wspaniałym wzorcem do naśladowania. Bije od Ciebie wewnętrzny blask, do którego lgną ludzie.

Co możesz zrobić dla siebie już dziś?

Zaakceptuj i pokochaj siebie. Jesteś kim jesteś. Nigdy nie będziesz kimś innym i to jest wspaniałe. Jesteś sobą. Nigdy nie naśladuj nikogo innego, nie próbuj dla nikogo i dla niczego się zmieniać. Pomyśl ile jest w Twoim otoczeniu osób, które Cię kochają, taką jaka jesteś. Najwyższy czas, żebyś Ty również pokochała samą siebie: swój wygląd, swoje myśli, swoje wady,  swoje błędy, swoją skłonność do perfekcjonizmu, swój brak organizacji  i wszystko to, z czego nie jesteś zadowolona. Stań przed lustrem, uśmiechnij się do siebie i powiedz głośno: Kocham Cię.

Dbaj o swoje ciało.  Pamiętaj, że ciało jest mieszkaniem dla Twojej duszy wynajętym na tę ziemską wędrówkę. Twoje ciało jest Twoim przyjacielem i przewodnikiem. Zawsze kiedy niedomaga wysyła Ci sygnał, że podążasz w złym kierunku, że oddalasz się od swojego celu życiowego, że masz lekcje do przerobienia, czy zmiany do wprowadzenia. Dbaj o swoje ciało każdego dnia. Pij dużo wody, ruszaj się, wysypiaj się, znajdź czas na wypoczynek, unikaj używek i jedz proste, nieprzetworzone jedzenie.

Jeżeli nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu popracuj nad tym, żeby go zmienić. Zacznij więcej się ruszać i odżywiać bardziej świadomie. Unikaj chemii w kosmetykach i w gospodarstwie domowym. Dbaj o siebie każdego dnia. Noś ładne ubrania, w których czujesz się dobrze. Bądź damą każdego dnia, a nie tylko na wielkie okazje.  Zacznij jednak od punktu pierwszego, czyli zaakceptuj i pokochaj swoje ciało. Tu i teraz jesteś piękna.

Uwierz w siebie i realizuj swoje pasje. Każdy ma jakiś talent i każdy może wnieść coś wartościowego w życie swoje i innych. Zastanów się, co byś robiła, jakbyś nie miała żadnych ograniczeń (finansowych, rodzinnych czy innych). Pomyśl o rzeczach i zajęciach, które przynoszą Ci radość. Co takiego uwielbiasz robić i co przychodzi Ci łatwo i bez wysiłku? Przy czym tracisz poczucie czasu i masz takie cudowne poczucie spełnienia? To może być cokolwiek: scrapbooking, gra na instrumencie, taniec, czytanie, oglądanie starych filmów, pisanie bloga, dekorowanie wnętrz, jazda na rolkach, jazda konna, chodzenie po górach, gotowanie, czy nauka języków. Na pewno jest coś, co kochasz robić.  Ważne, żeby to w sobie odnaleźć i zacząć poświęcać temu czas.

Nawet jeżeli jesteś bardzo zajęta już dziś możesz wygospodarować choć 5 minut, żeby zrobić coś dla siebie, coś co spowoduje, że Twoje oczy zabłysną. Każdy nawet maleńki krok w stronę upragnionego celu to ogromy postęp. Lepiej każdego dnia zrobić cokolwiek, choćby przeczytać jedno zdanie w temacie, który Cię interesuje niż nie robić nic. Jesteś o jedno zdanie do przodu. Kto wie, może jego wartość jest ogromna.

Stawiaj swoje szczęście na pierwszym miejscu. Z tym możesz mieć na początku problem. Twoje ego pewnie podpowiada Ci w tej chwili, że to egoistyczne i że potrzeby innych są ważniejsze niż Twoje własne. Nic bardziej mylnego. Twoje szczęście i Twoje potrzeby się liczą! Nie możesz być wartościowym członkiem żadnej społeczności, kiedy wnosisz tylko frustrację, zniechęcenie i nieszczęśliwą minę. Świat potrzebuje ludzi spełnionych, szczęśliwych i żyjących z pasją.  Ktoś, kto prawdziwie kocha i szanuje siebie nigdy nie będzie postępował, tak, żeby ranić innych.

Słuchaj swojego wewnętrznego głosu, swojego wyższego ja  lub swojej intuicji – jakkolwiek to nazwiesz. Chodzi o ten głos (przekonanie lub przeczucie) który Ci towarzyszy całe życie i który jest Twoim wewnętrznym drogowskazem. Każdy go ma. Ty też. Jeżeli go nie słyszysz, to dlatego, że skutecznie go zagłuszasz.  Ten głos można usłyszeć w ciszy. Znajdź czas, żeby pobyć sama ze sobą. Idź na spacer lub po prostu wstań wcześniej, niż pozostali domownicy, żeby mieć chwilę dla siebie. Bądź ze sobą szczera we wszystkim, co robisz. Nazwij swoje potrzeby i zawsze postępuj w zgodzie z tym, co podpowiada Ci Twoje serce.

Nie zwlekaj dłużej. Już dziś zainwestuj w siebie i zadbaj o to, żeby żyć zdrowym i bardziej spełnionym życiem.

Od którego punktu zaczniesz?

 

 

 

2 odpowiedzi na „5 rzeczy, które każda kobieta powinna zrobić dla siebie”

 1. Awatar Lawyerka

  Ważne jest, aby znaleźć równowagę pomiędzy chęcią rozwoju i zdrowymi wymaganiami, które same sobie stawiamy, a akceptacją samej siebie. Znaleźć chwilę czasu na to, żeby zastanowić się na czym nam zależy, do czego chcemy dążyć, ale też na to, żeby docenić to co nam się w nas i naszym otoczeniu podoba. Zgadzam się z tym, że niezwykle istotna jest też dbałość o ciało. Nie każdy musi mieć idealną figurę, ale dobrze jest coś zrobić dla siebie. Pójść na spacer czy na basen, wybrać zdrową przekąskę zamiast czekolady. Bardzo inspirujący wpis.

  1. Awatar Ania
   Ania

   Dziękuję 🙂 Życie to ciągły rozwój i doskonalenie siebie. Warto jednak, tak jak piszesz zachować umiar, nie stawiać sobie zbyt wygórowanych oczekiwań i przede wszystkim słuchać swojego wewnętrznego głosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.