ODZYSKAJ ENERGIĘ DO DZIAŁANIA

STWÓRZ OFERTĘ, KTÓRA SPRZEDAJE

Duchowe prawo intencji

moc świadomej intencji

Moją intencją jest napisać wartościowy i inspirujący tekst w ciągu godziny.

Cel został obrany. Teraz mogę spokojnie zabrać się za pisanie 🙂

Dzień, w którym pierwszy raz przeczytałam o świadomej intencji był przełomowy w moim życiu. Mam nadzieję, że u ciebie też tak będzie, jak tylko poznasz moc intencji.

Czym jest intencja?

To nic innego, jak nadawanie kierunku wszystkim twoim myślom i działaniom.

W wszechświecie wszystko zaczyna się od intencji. Zanim cokolwiek powstało, ktoś musiał najpierw wypowiedzieć  słowami lub w myśli odpowiednią intencję, a dopiero potem podjąć działanie.   Intencja jest, jak ziarno, które kiełkuje, jak tylko padnie na żyzną  glebę .

Duchowe prawo intencji mówi, że w życiu liczy się nie to, co robimy, ale dlaczego to robimy.

Intencja to prawda, która leży u podstaw wszystkich naszych działań, myśli i słów. To, jaki rezultat osiągasz we wszystkim, co robisz zależy nie od twoich działań, ale od intencji właśnie.

Ważne, żeby ta intencja była właściwa i przede wszystkim świadoma. Dlaczego?

Dlatego, że intencja ma moc silniejszą od marzeń, nadziei, planów, czy pragnień.

Jest, jak zamówienie na konkretną dostawę  złożone do wszechświata.

Nie sądzisz, że zbyt długo pozwalałaś, żeby życie wokół ciebie po prostu się toczyło? Czyż nie nadeszła pora, żeby zacząć samodzielnie nim kierować?

Jak? Za pomocą intencji właśnie.

Zastanawiasz się, jak to zrobić?  To jest prostsze, niż myślisz.

Przed każdą czynnością w ciągu dnia wypowiedz intencję.  Tak, przed każdą.

Zauważ, że twój dzień podzielony jest na bloki czasowe, w których coś robisz. Rano wstajesz i szykujesz się do swoich codziennych zajęć. Potem wychodzisz z domu, pracujesz, odpoczywasz, robisz zakupy itd. Twój dzień składa się z licznych zajęć wykonywanych w konkretnej kolejności. Pomyśl teraz, jak cudownie byłoby gdyby wszystko, co robisz przebiegało sprawnie i gładko.

Zamknij oczy i wyobraź sobie twój niezwykły, zwykły dzień w tygodniu. Wstajesz gotowa przeżyć kolejny dzień pełen cudów.  Bez pośpiechu szykujesz się do wyjścia. Wszystko przebiega zgodnie z planem. W drodze do pracy cały czas masz zielone światło (to możliwe!!). W pracy jesteś na czas. Wszystkie rozmowy i spotkania są efektywne i owocne. Po pracy robisz zakupy: szybko i sprawnie. Kupujesz tylko to, co jest ci potrzebne i co ci służy. Wracasz do domu, zjadasz posiłek, który odżywia twoje ciało. Spędzasz miły, relaksujący wieczór w otoczeniu bliskich.

Niemożliwe?

Możliwe. Wystarczy odpowiednio się nastawić. Kiedy wychodzisz z domu bez wyraźnie określonej intencji pozwalasz, żeby wszystko toczyło się poza twoją kontrolą. To tak, jakbyś oddała ster w inne ręce. A to ty jesteś kapitanem na tym statku, pamiętasz?

Intencja może ci służyć, ale może też stać się twoim wrogiem.

Jak wtedy, kiedy wychodzisz z nastawieniem, że znowu będzie korek lub że w pracy czeka cię nudne spotkanie. Wtedy też wypowiadasz swoją intencję. Czy na pewno tego pragniesz?

Bądź tego świadoma.

Intencja ma ogromną moc.

duchowe prawo intencji

Jej określenie przed każdym działaniem ma wpływ na rezultat tego  działania.

Podam ci przykład.

Kiedy w mojej głowie nawarstwiają się negatywne myśli, czy uczucia spisuje je na kartce. Traktuje to jako rodzaj oczyszczenia.  Taka jest moja intencja.

Spisywanie wszystkiego, co negatywne, tylko po to, żeby ponarzekać, to nadal ta sama czynność , ale rezultat jest zupełnie inny.

W pierwszym przypadku pisanie ma działanie terapeutyczne. Pragnę oczyścić umysł, żeby znów spojrzeć pozytywnie na życie. W drugim przypadku użalanie się nad sobą przyniesie mi jedynie więcej powodów do użalania się. Ot, taka różnica 🙂  Działanie to samo, ale intencja inna, więc  i rezultat inny.

Taka jest siła intencji. Naucz się z niej korzystać  tak, żeby osiągać, to czego pragniesz.

Pamiętaj, że intencja zawsze musi być szczera i szlachetna. Złe intencje cię obciążają. Co siejesz, to zbierasz.

Jak wprowadzić prawo intencji w życie?

Myślę, że skoro doczytałaś do tego momentu, to już jesteś przekonana o sile intencji i zastanawiasz się, jak wprowadzić ją w życie? 

Mam dla ciebie kilka prostych sposobów:

Po pierwsze wypowiadaj intencję przed każdą czynnością. Zrób to zaraz, jak tylko otworzysz oczy. Możesz dla przykładu powitać dzień słowami:

Moją intencją jest przeżyć wspaniały dzień. Otwieram się na cuda i jestem gotowa przyjąć wszystko to, co wszechświat ma mi wspaniałego do zaoferowania.

Nawet kanapki do szkoły dzieciom lub sobie do pracy możesz zrobić z intencją.

Zawsze, kiedy szykuje jedzenie dla siebie i rodziny proszę, żeby zostało napełnione miłością i żeby dostarczyło nam tego, czego nasze ciała najbardziej potrzebują. Tego samego „zaklęcia” używam przy gotowaniu.

Kiedy wsiadasz do samochodu powiedz:

Moją intencją jest dotrzeć bezpiecznie i na czas do celu, a na miejscu znaleźć wygodne miejsce do parkowania.

Takie intencje możesz wymawiać na każdym kroku.

Wchodzisz do sklepu (szczególnie teraz – w okresie przedświątecznym) z intencją kupienia najlepszych prezentów dla twoich bliskich.

Dzięki takiej „magii” wczoraj kupiłam wymarzony prezent dla męża w pierwszym sklepie, do którego weszłam.

Takich przykładów mogłabym podawać wiele, ale po co masz tracić więcej czasu na czytanie o tym, jak intencja sprawdza się w moim życiu. Zacznij czym prędzej wykorzystywać ją dla kreowania swojego życia.

Wypowiadaj intencję przed każdą wizytą w urzędzie, w sklepie, przed egzaminem, przed każdą imprezą rodzinną, każdą podróżą, czy ważną rozmową lub spotkaniem. Dzięki temu sprawy będą się toczyły po twojej myśli.

jak wypowiadać intencje?

Jak wypowiadać intencje?

Jeżeli chodzi o drobne sprawy bieżące, dotyczące dnia codziennego zwyczajnie zanim podejmę jakieś działanie nadaje mu odpowiedni kierunek poprzez zwykłe wypowiedzenie na głos lub w myślach swojej intencji.

Sprawy „poważne” wypisuję zwykle na kartce. Robię z tego mały rytuał. Zapalam świecę, włączam relaksująca muzykę. Wprowadzam się w stan relaksu za pomocą oddychania. Chwilę medytuję, a potem spisuję na kartce wszystko, to czego pragnę. Zaczynając od słów:

Moją intencją jest…

Co zrobić z zapisaną intencją?

Taką kartkę z intencjami noszę przy sobie lub kładę przy łóżku, żeby była pod ręką każdego wieczoru. Czytam ją tuż przed snem i zabieram moje intencje również do świata snów.

Kiedy spiszę swoje intencje i oczekiwania nie zaprzątam sobie głowy tym, jak mają się one spełnić. To rola wszechświata. Odpuszczam i zostawiam.

Ufam, że wszystko potoczy się w imię mojego najwyższego dobra.

Jeżeli coś się nie spełnia, to zakładam, że wszechświat ma wobec mnie poważniejsze plany, takie o których nawet mi się nie śniło albo że nie nadeszła jeszcze właściwa pora. Nie pozwalam, żeby przeszkody i problemy dnia codziennego, jak również opinie innych ludzi oddaliły mnie od moich marzeń. Utrzymuję swoją intencję i działam dalej.

Znając prawo intencji możesz też wykorzystać je do bliższego poznania siebie.

Możesz odwrócić proces i przyjrzeć się swoim działaniom, żeby poznać  swoje prawdziwe intencje. Każde działanie podejmujesz w jakimś celu, świadomie lub nie. Przyjrzyj  się swojej liście rzeczy do zrobienia, swojemu planowi dnia, czy tygodnia. Zastanów się jaka przyświeca ci intencja? Dlaczego coś robisz?  To doskonałe ćwiczenie samopoznawcze.

Jeżeli większość czasu poświęcasz, by pomagać rodzinie zadaj sobie pytanie dlaczego to robisz? Czy przypadkiem nie chcesz w ten sposób udowodnić, że zasługujesz na miłość?

Jeżeli przesadnie dbasz o swój wygląd, ubiór, czy przywiązujesz zbytnią wagę do swojej sylwetki, to czy przypadkiem w głębi nie czujesz się nieatrakcyjna? Zastanów się, co leży u podstawa takich działań.

Jeżeli jest to przekonanie o braku czegoś w twoim życiu, to wiedz, że wszelkie twoje działania będą kreowały jeszcze więcej tego braku.

To dlatego pełno wokół ciebie pięknych kobiet, które myślą że są brzydkie, szczupłych, które widzą u siebie za dużo ciała, mądrych którym ciągle brakuje pewności siebie.

Sprawdź, co twoje działania mówią o tobie.

Wspaniałych poszukiwań.

Jeżeli ten artykuł wniósł coś wartościowego w twoje życie udostępnij go też innym.

 

Przeczytaj także o innych prawach duchowych:

 1. Prawo dawania i brania

 2. Prawo prośby 

 

 

6 odpowiedzi na „Duchowe prawo intencji”

 1. Awatar joasia.j
  joasia.j

  wspaniałe 🙂 dziękiuje i bede odwiedzac i czerpac inspiracje 🙂

  1. Awatar Ania
   Ania

   Cieszę się i zapraszam 🙂

 2. Awatar Ma

  Pięknie dziekuje za tę wiedzę. Będe tu zaglądac częściej. Już zapisauje swoje intencje na dziś, wiedziałam, że wszystko zaczyna sie od myśli, ale teraz wiem jak te myśli zmienić i wyrażać intencje wspaniałych codziennych zdarzeń

 3. Awatar Damian

  Super określone 🙂

 4. Awatar Milasoo

  Pięknie i mądrze opisałaś uniwersalną prawdę, sama również stale pracuję nad higieną umysłu. Intencje utrzymuje przy większych sprawach, takich jak moja twórczość, robię to samo przed zjedzeniem posiłku, jednak przypomniałaś mi o kilku innych drobnostkach, takich jak sprawne zakupy :]

  1. Awatar Ania
   Ania

   super – dziękuję za te słowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.