KOBIECE BIZNESY ODMIENIAJĄ ŚWIAT

Jak jedno słowo może całkowicie odmienić Twoje życie?

 

Nasze życie nie zawsze jest takie,  jakiego byśmy chcieli. Zawsze jednak, w każdej sytuacji jest coś, za co możesz okazać  wdzięczność.

Jakimś dziwnym zrządzeniem losu łatwej jest nam skupiać się na braku niż dostrzegać to, co mamy. Ciągle wydaje nam się , że to co osiągnęliśmy nie jest wystarczająco dobre. Bezustannie chcemy więcej, bardziej i mocniej. Nie ma nic złego w potrzebie rozwoju. Ważne jednak, żeby umieć docenić to, co już masz.

Pomyśl, co mogłoby się stać, gdybyśmy tak całą energię, którą wykorzystujemy na narzekanie i biadolenie przekierowali na wdzięczność? Świat z pewnością stałby się lepszym miejscem, a ludzie byliby szczęśliwsi.

Dziękowanie  za wszystko, co już  masz sprawia, że w Twoim życiu pojawia się jeszcze więcej powodów do wdzięczności.

Zaczynają  dziać się cuda 🙂

Czym jest wyrażanie wdzięczności?

Wdzięczności  to nic innego, jak celowe koncentrowanie się na tym, co dobre w Twoim życiu, to pozytywne nastawienie do świata, do ludzi, to szukanie dobrych stron w każdej sytuacji.

Okazywanie wdzięczności to świadomy wybór i umiejętność, którą może nabyć każdy. Warto praktykować wdzięczność każdego dnia, bo  działa ona , jak magnes i przyciąga do Twojego życia szczęście, miłość i bogactwo.

Praktykowanie wdzięczności wymaga wprawy, jak każda inna umiejętność. Na początku może być Ci ciężko oderwać się od tego, co Cię trapi i skoncentrować się na, tym co dobre. Z czasem jednak stanie się to Twoim nawykiem i wtedy Twoje życie się odmieni.

Meister Eckhart, niemiecki mistyk i filozof powiedział kiedyś, że gdyby jedyną modlitwą, jaką w życiu wypowiesz było słowo „dziękuję”, to wystarczy.

Wdzięczność ma ogromną moc. Okazywanie wdzięczności, za to co masz, to jakby zapraszanie tego w większej ilości. Prawo przyciągania mówi, że to, czemu poświęcasz uwagę, co pielęgnujesz, co wywołuje u Ciebie emocje, to jest właśnie to, co pojawia się w Twoim życiu. Wybieraj więc mądrze – koncentruj swoje myśli, na tym czego pragniesz, a przyciągniesz to do Twojego życia.  Wdzięczność przyciąga to, czego pragniemy w niewyobrażalnych ilościach i w sposób całkowicie dla nas zaskakujący.

Chcesz poczuć, jak działa wdzięczność?

Pomyśl na chwilę o czymś, za co jesteś szczególnie wdzięczna. To może być Twój partner, mąż, Twoje dzieci lub Twoja praca, dom, wspaniale wakacje, piękny wschód słońca, czy spełnione marzenie.

Zamknij na chwilę oczy i obserwuj, gdzie w Twoim ciele odczuwasz wdzięczność.

Czujesz ciepło na sercu? Tak!

Wdzięczność pochodzi prosto z serca, to coś, czego nie da się ogarnąć rozumem.  Okazywanie wdzięczności przemieni Cię w kochającą, otwartą i niezwykle pogodną osobę. Wdzięczność pozwoli Ci odkryć to, kim naprawdę jesteś.

 

Jakie są korzyści z praktykowania wdzięczności?

Dzięki praktykowaniu wdzięczności:

 • stajesz się optymistyczną i pełną pozytywnej energii osobą – stajesz się, tym, czym są Twoje myśli
 • lepiej radzisz sobie z drobnymi przeciwnościami losu – nie koncentrujesz na nich zbyt dużo uwagi, bo wiesz, że są tylko drobnymi przeszkodami na Twojej drodze do rozwoju
 • jesteś zdrowsza fizycznie i emocjonalnie –spokojny umysł, to zdrowe ciało
 • łatwiej wybaczasz i zapominasz urazy – akceptując fakt, że wszystkie wydarzenia i osoby w Twoim życiu pojawiły się w nim celowo dając Ci bezcenną lekcję
 • zaczynasz troszczyć się o siebie i dbać o swoje ciało – dziękując za swoje ciało zaczynasz dostrzegać jego wagę i w naturalny sposób odczuwasz potrzebę dbania o nie
 • lepiej radzisz sobie ze stresem – koncentrując się na tym, co w życiu ważne i dobre
 • jakość Twojego życia się poprawia – zaczynasz odczuwać szczęście i radość każdego dnia
 • łatwiej rozwiązujesz problemy – przyjmując postawę, że za każdym problemem leży szansa na rozwój
 • uczysz się nowych rzeczy – każdy problem to nowe wyzwanie i nowa umiejętność
 • masz lepsze relacje z ludźmi – uczysz się dostrzegać w ludziach, to co najważniejsze i traktujesz ich, jak cennych nauczycieli

 

Jak zacząć praktykować wdzięczność?

Możesz wyrażać wdzięczność słowami w czasie modlitwy  lub medytacji, możesz rozmawiać  o tym z najbliższymi. Ja na przykład proszę dzieci każdego wieczora przed pójściem spać, żeby wymieniły 3 wspaniałe rzeczy, które przydarzyły im się w ciągu dnia.

Możesz także wykorzystać  moc słowa „dziękuję” w relacjach z ludźmi. Zacznij dziękować ludziom za drobne przysługi, za uśmiech, za obecność, za ciepłe słowo.

Ja wyrażam swoją wdzięczności za pomocą słowa pisanego i prowadzę Dziennik Wdzięczności. Ta forma jest niezwykle skuteczna i gorąco Ci ją polecam.

Kup sobie piękny zeszyt lub notatnik i zapisuj w nim regularnie, najlepiej codziennie wszystko, co kochasz w Twoim życiu. Niech to będzie 5 rzeczy każdego dnia.

Znajdź dosłownie chwilę w ciągu dnia, by podziękować, za wszystko, co masz. Tak po prostu. Ja robię to o poranku. To doskonałe zajęcie na dobry początek dnia. Od rana koncentruję się, na tym, co w moim życiu dobre, pozytywne i niezwykłe. Dzięki temu łatwiej jest mi pozostać w harmonii w ciągu całego dnia.

dziennik wdzieczności

Cokolwiek by się nie działo w ciągu dnia mam w głowie, wypisane o poranku, słowa wdzięczności, które pozwalają mi oderwać myśli od codziennych zmartwień i skoncentrować się na tym, co ważne.

Kiedy zaczniesz prowadzić taki dziennik z czasem zauważysz, że sprawia Ci to ogromną przyjemność. Nie pytaj mnie, jak to działa, ale działa. Nie wiem, czy ta przyjemność wynika z faktu, że piszesz o samych dobrych rzeczach, czy może z tego, że nagle okazuje się, że w Twoim życiu jest tyle dobrego.

Jedno jest pewne, im bardziej koncentrujemy się na tym, co mamy i za co jesteśmy wdzięczne, tym więcej pojawia się tego w naszym życiu.

Co jeszcze musisz wiedzieć o wdzięczności?

Wdzięczność jest, jak miłość. Prawdziwa wdzięczności  jest bezwarunkowa.

Okazuj więc wdzięczność za wszystko, co się w Twoim życiu przytrafia. Dziękuj również za te trudne lekcje. Wspaniałe chwile i piękne doświadczenia dają nam szczęście i radość , ale to te trudne doświadczenia uczą nas najwięcej i to dzięki nim się rozwijamy i stajemy lepszymi ludźmi.  Kiedy przechodzisz przez trudny okres życia podziękuj za ludzi, którzy Cię wspierają, za lekcje, które przerobiłaś lub za inne zupełnie nieoczekiwane błogosławieństwa, których doświadczyłaś, czy wreszcie prawdy, które odkryłaś.

Jak odczuwać wdzięczność, kiedy nic się w Twoim życiu nie układa?

Zacznij od zaakceptowania faktu, że jesteś w 100% odpowiedzialna za  wszystko, co Ci się w życiu przytrafia. Dzisiejsze wydarzenia są efektem Twoich myśli świadomych lub nie oraz Twoich emocji z przeszłości.

Dobra wiadomość jest taka, że to Ty wybierasz Twoje myśli i emocje, a one z kolei kreują Twoją rzeczywistość.  Ta wiedza jest dla Ciebie bezcenna, ponieważ skoro miałaś siłę i moc, aby stworzyć swoją teraźniejszość, to możesz również wpłynąć na swoją przyszłość.

Świadomie wybieraj myśli, emocje i kreuj swoją przyszłość w zgodzie z tym, czego tak naprawdę pragniesz. Zacznij już teraz, w tej chwili koncentrując się na tym, co  w Twojej obecnej sytuacji jest dobre i za co możesz być wdzięczna.

 • Jesteś zdrowa?
 • Masz wspaniałą Rodzinę?
 • Mieszkasz w pięknym miejscu?
 • Masz dobrą pracę?
 • Masz czas na hobby?
 • Masz przyjaciół, czy dobrych sąsiadów?
 • Masz pieniądze, żeby opłacać rachunki?
 • Masz talent do czegoś?

Dziękowanie za to co masz nie oznacza, że nie możesz pragnąć więcej i bardziej. Rozwijasz się i pragniesz iść do przodu. To naturalny proces. Dziękując za każdy etap swojej drogi do upragnionego celu przyspieszasz podróż w kierunku, tego, czego pragniesz.

A Ty za co jesteś wdzięczna?

 

 

 

 

8 odpowiedzi na „Jak jedno słowo może całkowicie odmienić Twoje życie?”

 1. Awatar Asia
  Asia

  Znowu pełen wspaniałej energii wpis! 🙂 Dziękuję Aniu za Twój czas jaki poświęciłaś na to dzięki czemu jest czas na chwilę refleksji.

  Podzielam całkowicie Twoje zdanie. I potwierdzam, że docenianie w swoim życiu tego co mamy i tego co doświadczamy sprawia, że mamy tego więcej. I odwrotnie – narzekanie wkurzanie się na to co nas denerwuje lub tez odczuwanie smutku z tego powodu równiez powoduje, że mamy tego więcej. Zatem lepiej jest ignorować to co niefajne, lub jeszcze lepiej zastanowić się, co fajnego i dobrego i pozytywnego wynika z tego niefajnego.

  Wiem doskonale, że nie jest to łatwe, szczególnie za pierwszym razem i w początkowym etepie. Jednak jeśli się nie zrazić do tego, to z czasem staje się to łatwiejsze i wchodzi w nawyk.

  Zauważyłam też, że odnośne pewnych aspektów w moim życiu potrafię doskonale wykorzystać tą zasadę i sprawdza się idealnie. Ale z pewnymi nie jest mi tak łatwo. I ciągle się tego uczę, przyłapuję się na negatywnej emocji jaka się we mnie rodzi w jakiejs sytuacji. I wtedy wiem, że w tym kontekście potrzebuję popracować nad swoją zmianą postrzegania rzeczy.

  Jednak, wiedząc, że zadziałało to w innej sprawie, łatwiej mi utwierdzić się w wierze i przekonaniu, że zadziała to także w tej sprawie. Gdy raz się tego doświadczy, to potem wystarczy tą wiedzę i umiejętność w sobie pielęgnować i rozwijać, dążąc do poprawienia wszelkich aspektów swojego życia.

  Pozdrawiam ciepło.

  1. Awatar Ania
   Ania

   Asiu jestem Ci bardzo wdzięczna 🙂 że podzieliłaś się swoimi przemyśleniami. Cieszę się, że mój wpis skłonił Cię do refleksji. Czasami warto zatrzymać się na chwilę i docenić, to, co już mamy i co udało nam się osiągnąć. To prawda, że czasami nie jest łatwo, ale warto podejmować wysiłek, bo trudne lekcje nas wzbogacają.

 2. Awatar joanna tasarz
  joanna tasarz

  kochana Aniu w moim zeszycie wdzięczności zapisałam Dziękuje za moją mądrą i wspaniałą córkę
  dziękuję za ten pomysł już dzisiaj zauważyłam efekty tych zapisków Każdego dnia doświadczamy nowych lekcji życia ale świadomość że dzieje się to po coś ułatwia życie Do tej pory zawsze dziękowałam przed snem Napisane słowo ma moc Buziaki

  1. Awatar Ania
   Ania

   Aż się łezka zakręciła…. Dziękuję za moją pierwszą i najważniejszą Nauczycielkę

 3. Awatar Mirka

  Świetnie jest poczytać teksty, które pozytywnie nastrajają człowieka do świata i pomagają dojrzeć w drugim człowieku więcej piękna… Dziękuję za tego bloga 🙂 A co do wyrażania wdzięczności, to zwykłe dziękuje może dać bardzo wiele. Jeśli pójdzie za tym jakiś gest, nawet drobny, to efekt może być jeszcze lepszy. Wręczając komuś bukiet kwiatów można pomyśleć o nim nie tylko jako o kimś, kto zrobił dla nas coś korzystnego, ale przede wszystkim dojrzeć w nim osobę uczynną i skorą do pomocy. Taka optyka wiele zmienia w postrzeganiu innych.

  1. Awatar Ania
   Ania

   Mirko miło mi Cię gościć na moim blogu. Dziękuję za Twój komentarz. Zawsze marzyłam o miejscu w sieci, gdzie jest tylko pozytywna energia. Taki rodzaj przeciwwagi do wszechobecnych negatywnych treści. Marzyłam, aż w końcu sama takie stworzyłam 🙂

 4. Awatar Stella
  Stella

  Aniu, dziekuje Ci za tego bloga. Z radoscia zagladam tu bardzo czesto gdy moje dzieci juz spia by naladowac akumulatory umyslu dobrym kojacym slowem. Z radoscia wczytuje sie w Twoje przemyslenia i inspiracje. Wedlug mnie Twoj blog jest pelen piekna:) Co do wdziecznosci-podziele sie jednym cwiczeniem, ktore odkrylam niedawno w pewnej ksiazke i dotyczy ciala. Praktykowane faktycznie potrafi zmienic wiele w kwestii Kochana siebie. Tak wiec- wedrujac w myslach od stop do glowy dziekuje sie kazdej czesc ciala za to co dla nas robi lub zrobila w zyciu i tak np.:”Dziekuje moim palcom u stop za to, ze daly mi sie na nie wspiac i pomogly mi sciagnac ksiazke z najwyzszej polki; dziekuje srodstopiu za to, ze moglam wykonac obroty w tancu, dziekuje kostkom i kolanom za to, ze moglam bawic sie dzis z dziecmi na dywanie i ukleknac; …dziekuje mojemu brzuchowi za to, ze byl pierwszym domem dla dwojki moich dzieci,… dziekuje nosowi za to, ze przekazal mi dzis zapach deszczu i perfum meza;… dziekuje moim oczom za to, ze pokazaly mi dzis tak wiele i takze za to, ze moge czytac;)

  1. Awatar Ania
   Ania

   Ale piękne Stella!!! Zaraz wypróbuję na moim ciele ukochanym 🙂 Dziękuję Ci za to!!! Wszystkiego dobrego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.