Nie panikuj to tylko Merkury w retrogradacji

Nie panikuj to tylko Merkury w retrogradacji

Nie panikuj - to tylko Merkury

10 maja – od rana chodzi mi po głowie, żeby spojrzeć w górę – tam gdzie gwiazdy, planety, niebo nad nami.

Zaglądam i co widzę? Merkury w ruchu wstecznym – w retrogradacji 😊

Eh nie ma dobrego PR-u to planetarne wydarzenie. Lubimy sobie na Merkurego ponarzekać  i obarczać go odpowiedzialnością za to, że coś nam nie wychodzi albo że czegoś nam się nie chce albo, że coś nam nie działa. Tylko czy to naprawdę Merkury za to odpowiada?

Nie jestem w astrologii biegła i nie próbuję być w tej kwestii ekspertem, ale dla samej siebie lubię sobie niektóre tematy zbadać. A jak już zbadam lubię się nimi w lekki sposób podzielić.

Jak lubisz prosto, krótko i na temat to jesteś we właściwym miejscu 😊 Tak przy okazji- też tak masz, że lubisz, jak życie jest proste?

Wracając do Merkurego.  Ta planeta jest ściśle połączona z naszym umysłem. Porusza to, co uświadomione, ale też w czasie ruchu wstecznego właśnie „schodzi do podziemia” i zagląda do tego, co w podświadomości ukryte. I to dzieje się właśnie teraz.

Kiedy Merkury zakończy swoją wędrówkę po podziemiach wychodzi znowu na powierzchnię przynosząc do świadomego umysłu nowe informacje.

Logiczne wydać się może zatem dla naszych ukochanych głów, żeby w czasie, kiedy Merkury wędruje po zakamarkach podświadomości nie podejmować ważnych, nowych decyzji – zwłaszcza tych z cyklu „życiowych”, bo to tak jakby odpowiedzieć na pytanie zanim się zapoznasz z treścią zadania 😊

W czasie kiedy Merkury jest w ruchu wstecznym  (tak to fachowo nazywają ci co się na tym dobrze znają) wszystko, co ukryte w podświadomości chce wypłynąć na powierzchnię.  Informacje, których do tej pory nie chcieliśmy usłyszeć, albo na które nie byliśmy gotowi teraz mogą znowu zapukać do drzwi naszej świadomości – po to żebyśmy byli lepiej poinformowani i podejmowali lepsze decyzje.

Czyż już na tym etapie nie masz wrażenia, że zła sława Merkurego jest niezasłużona? Nie tylko wcale nie robi nam na złość, ale wręcz pomaga nam zbierać informacje i to często ukryte w mało ciekawych miejscach – tam gdzie nikt inny zaglądać nie chce 😊

W czasie kiedy Merkury przedziera się przez zakamarki naszego umysłu warto się zatrzymać i otworzyć na wieści, które dla nas przynosi.

To może nie jest idealny czas na działanie i decyzje, ale na pewno bardzo dobry moment na to, żeby wreszcie posłuchać siebie, skupić się na sobie. Jeśli coś z przeszłości znowu wypłynęło warto skupić na chwile na tym swoją uwagę. Zamiast się tym irytować i krzywić, że znowu to – może tym razem lepiej otworzyć ten prezent i zobaczyć, co tam w środku jest dla ciebie. Może coś trzeba puścić, może coś zaakceptować, może czemuś dać chwilę uwagi, może coś wybaczyć, albo zrozumieć.

Merkury w retrogradacji zaprasza nas, żebyśmy na chwilę  wygodnie rozsiedli się w fotelu i przyjrzeli się sobie, swojemu życiu, temu co dla nas ważne, do czego zmierzamy, czego szukamy. To czas dobry na szukanie w zakamarkach podświadomości, tego co ukryte, a co jednak silnie na nas działa.

Czyż to nie cudowne, że właśnie na ten czas przygotowałam warsztat: uwolnij się od ograniczających cię przekonań i zacznij żyć życiem, jakiego od dawna dla siebie pragniesz.

To anielskie prowadzenie jest niezwykłe  – zawsze jak coś zaplanuję z czasem dostrzegam, że to był idealny czas i idealny temat na ten czas. W ogóle wszystko jest takie jakie ma być.

Jeśli w czasie retrogradacji nie chcesz pozostawać sama z tym, co w twojej podświadomości i potrzebujesz trochę wsparcia w wyciąganiu na światło dzienne tego, co ukryte dołącz do warsztatu na żywo 😊Dowiesz się dlaczego ciało twoje choruje, dlaczego pieniądze do ciebie nie płynąc, dlaczego zawsze trafiasz na takiego partnera, dlaczego ludzie wchodzą ci na głowę, dlaczego czujesz wokół siebie negatywną energię itd.

Kiedy Merkury jest w ruch wstecznym a z tego, co znający się na temacie piszą potrwa to do 3 czerwca dobrze jest znaleźć chwilę czasu na refleksję i dać sobie okazję do zrozumienia, dlaczego coś w twoim życiu się dzieje, bo nic nie dzieje się bez przyczyny.

Jak coś wymaga zamknięcia i zakończenia nie ma opcji jak zamknąć to. Kiedy, jak nie teraz?

Czyż z tej perspektywy Merkury w retrogradacji nie wygląda dużo korzystniej? Czy przypadkiem nie jest tak, że nie tylko nie masz specjalnie pod górkę w tym czasie, ale wręcz masz całe mnóstwo niesamowitych okazji, do tego żeby w twoim życiu było jeszcze lepiej?

Planety i ich różne układy to tylko energie. Obwinianie ich za cokolwiek to jak oddawanie swojej mocy na zewnątrz. Nie chcemy tego robić. Po co? Cała moc jest w nas i wszystko jest w nas a planety w różnych układach jedynie podświetlają to co jest albo stwarzają warunki do tego, żeby coś było bardziej uwypuklone – ale to coś już w tobie jest. To cos już istnieje, a nie jest „robione” przez układ planet.

Jeśli więc w czasie retrogradacji czujesz się pogubiona/ny, otacza cię chaos, masz wrażenie, że wszystko stoi na głowie, albo że nic się nie udaje – to skieruj całą uwagę na siebie – nie na Merkurego 😊 i poszukaj przyczyny. Co tam w tobie chce wyjść na światło dzienne, co zabiega o twoją uwagę?

Merkury, to cudowny pośrednik pomiędzy tobą a tobą.

Wykorzystaj ten czas na wejrzenie w głąb siebie, na połączenie się z tym cichym głosem intuicji. Pozwól mu się prowadzić. Pozwól tej wspaniałej energii ugruntować się w tobie.

No i proszę – jak to ja – odkryłam miłość tam gdzie była zakryta, a może tylko przysłonięta

Mam nadzieję, że to była dla ciebie przyjemna chwila.

Dziękuję, że tu przystanęłaś/ przystanąłeś.

Jeśli ci się podobało daj mi znać

Wspaniałych odkryć i koniecznie dołącz do warsztatu: Uwolnij się od ograniczających cię przekonań i zacznij żyć życiem, jakiego od dawna dla siebie pragniesz.

Warsztat poprowadzę na żywo na zoomie – energia będzie nieziemska – jak zawsze.

Namaste

Ania 

Zapraszam cię na warsztat, który odmieni Twoje życie.Ta praca – praca z przekonaniami, to brakujące ogniwo, którego od dawna szukasz.Ta praca zmienia wszystko. Jest skuteczna, prosta, przyjemna i uwaga!!! – uzależnia 🙂Jak tylko zobaczysz, co się zaczyna dziać wokół ciebie, jak odkopiesz ograniczające cię przekonania i pozbędziesz się ich na zawsze. Nagle wszystko stanie się jasne, proste. Odzyskasz swoją moc i poznasz, co naprawdę znaczy kreować swoje życie.

 

Tags:
No Comments

Post A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.