KOBIECE BIZNESY ODMIENIAJĄ ŚWIAT

Samopoczucie- twoja tajna broń. Uwaga! Ta wiedza odmieni twoje życie.

moc twoich emocji

Szukasz klucza do szczęścia? Jedynej słusznej drogi?

Czytasz książki, przeszukujesz Internet, kończysz kursy, poznajesz nowe osoby i ich historie,  próbujesz nowych technik, sposobów i ciągle nic.

Nie udaje ci się niczego zmienić. Ciągle tkwisz w martwym punkcie rozżalona na świat. Denerwują cię wręcz historie innych osób, o tym, jak to rzekomo  jedno zdanie odmieniło ich życie.

Ty przeczytałaś ich już niezliczone ilości i nadal jesteś tu gdzie byłaś: w związku, który cię przytłacza, w pracy, która nie daje ci satysfakcji, w ciasnym mieszkaniu, w ciele, którego nie kochasz.

Zaczynasz już wątpić i mieć wszystkiego dość. Tymczasem….

Tymczasem rozwiązanie wszystkich twoich problemów jest całkiem proste. Naprawdę.

Nie musisz przyswajać nowej wiedzy. Nie potrzebujesz nowych umiejętności, technik, czy narzędzi, żeby odmienić swój los.

Wszystko, czego potrzebujesz masz już w sobie. Zawsze miałaś.

Twoją sekretną bronią jest twoje dobre samopoczucie.

Nie wierzysz? Dla mnie też było to na początku dziwne i podchodziłam do tematu sceptycznie.

Z czasem zrozumiałam jednak, że dobre samopoczucie, to prawdziwy klucz do szczęścia, którego tak wiele z nas szuka.

Jak to możliwe?

We wspaniałej książce E. i J. Hicks „Potęga twoich emocji” (to jednak z tych magicznych książek, po której wszystko się zmienia) możesz przeczytać, że w życiu masz zawsze tylko 2 wyjścia. Albo płyniesz pod prąd i zmagasz się z przeciwnościami losu albo wyrzucasz wiosła i pozwalasz, żeby twoja łódka płynęła z prądem.

Innej możliwości nie ma. Jak się domyślasz większość z nas wybiera tę pierwszą opcję. Ciągle walczymy z prądem i stawiamy opór. Trochę na złość sobie, trochę ze strachu, trochę z niewiedzy i dlatego, że tylko to znamy.

Kiedy żyjesz doświadczasz. Te doświadczenia są dobre lub nie. Wszystkie są jednak cenne.

Kiedy dzieje się coś dobrego czujesz się świetnie. Kiedy napotykasz na trudności odczuwasz złość, smutek, czy przygnębienie.  Choć nie lubisz tego uczucia, to jednak dzięki niemu wiesz automatycznie, czego tak naprawdę pragniesz.

Czyż nie?

Gdy nie układa ci się z partnerem wiesz, że pragniesz harmonijnych relacji. Kiedy brakuje ci pieniędzy na koncie wiesz, że chcesz żyć w dostatku. Kiedy pojawiają się na ciele dodatkowe kilogramy, wiesz że chcesz wrócić do swojej właściwej wagi.

Tak jest świat urządzony. Jest noc i dzień, jest białe i czarne. Dzięki różnorodności i kontrastom poznajesz samą siebie. Wiesz, czego pragniesz i do czego dążysz.

Jak tam dotrzeć? Na pewno w dobrym humorze 🙂

W każdej sytuacji – nawet w tej trudnej powinnaś dążyć do poprawy swojego samopoczucia. To jest podstawa. To właśnie sposób na to, żeby poprawić w życiu to, co nie działa, jak powinno. Nie możesz, co prawda ze smutku przejść bezpośrednio do radości, a z biedy do dostatku. Możesz jednak już teraz, w tej chwili znaleźć coś w swojej życiowej sytuacji, co przyniesie ci ulgę. Na wszystko, co ci się przytrafia możesz spojrzeć w taki sposób, żeby dostrzec coś pozytywnego, co da ci nadzieję na lepszą przyszłość.

Dla przykładu weźmy sprawy finansowe. Załóżmy, że twoja sytuacja finansowa nie przyprawia cię o szalony zawrót głowy, ale raczej o ból głowy.

Co możesz zrobić?

Możesz wstawać rano i zamartwiać się, jak opłacisz wszystkie rachunki, ale to pewnie znasz i  wiesz, że na niewiele się zdaje. Nie ma sensu kontynuować tego, co się nie sprawdza. Trzeba koniecznie pójść inną drogą.

Jaką? Ja znam 2 i obie dziś ci zdradzam 🙂

Możesz zawierzyć swoje finansowe troski Aniołom.

Ja tak robię. Mam specjalne pudełko, do którego wpisuje ile pieniędzy i na co mi potrzeba 🙂  Składam takie zmówienie do Aniołów, czy do Wszechświata na daną kwotę i przestaje się tym zamartwiać. Zawsze działa – nie wiem, jak ale działa. To prawdziwa magia 🙂

Więcej anielskich „trików” finansowych znajdziesz we wpisie:

4 anielskie lekcje, które pomogą Ci przyciągnąć pieniądze

Możesz wybrać zamiast zamartwiania się poprawę humoru i zobaczyć, jak to zadziała.

Jak radzić sobie z problemami?

Nawet, jeżeli nie wierzysz, że twoje finanse się poprawią, to przynajmniej będziesz miała lepszy humor, kiedy skupisz się na pozytywach.

Niewiele masz do stracenia prawda?

Jak to zrobić?

Małymi krokami – stopniowo.

Wyrzuć wiosła i pozwól, żeby rzeka sama cię poniosła. Niczego nie przyspieszaj. Płyń z prądem do upragnionego  celu.

Jeżeli twoje finanse nie wyglądają różowo i nie wiesz, jak poprawić sobie samopoczucie, to zacznij od czegoś prostego, co przyniesie choć odrobinę ulgi. Dla przykładu możesz sobie pomyśleć:

 

Zawsze wystarcza mi pieniędzy na wszystkie najważniejsze rzeczy.

Mam dach nad głową, jedzenie  i ubranie.

Lepiej prawda?

Wiodę całkiem spokojne i wygodne życie.

Przynajmniej mam stałą pracę. Może za nią nie przepadam, ale zawsze mogę przecież ją zmienić.

Każdy od czegoś zaczyna, a ja jestem właśnie na początku drogi.

Z czasem małymi krokami dojdziesz do momentu, kiedy bez oporu powiesz:

Mam wystarczająco pieniędzy, żeby pozwolić sobie na wszystko, na co mam ochotę.

 

Rób to ćwiczenie tak długo, aż twoja sytuacja się poprawi i zrozumiesz, że to ty sama stałaś na swojej drodze do dostatku. Pieniądze lubią wracać do pozytywnych ludzi.

Ważne, żeby powody do poprawy samopoczucia przemawiały do ciebie i przynosiły ci poczucie ulgi.

Kiedy za pomocą takiego myślenia poprawisz swój nastrój, to tak jabyś wyrzuciała wiosła z ufnością, że łódka sama doprowadzi cię do miejsca, które wybrałaś wyrażając swoje pragnienie.

Kiedy myślisz pozytywnie podnosisz swoje wibracje. Twoje lepsze samopoczucie to znak, że płyniesz w dobrym kierunku. Twoje emocje, to doskonałe kierunkowskazy. Dzięki nim wiesz, kiedy płyniesz z prądem, a kiedy stawiasz opór. Cudownie prawda?

Teraz już wiesz, że twoja złość to tak samo dobra emocja, jak radość. To wiadomość dla ciebie, że pora zmienić kierunek. Bez niej nie wiedziałabyś, że znowu stawiasz opór i to, czego pragniesz oddala się od ciebie.

Kiedy przestajesz stawiać opór Wszechświat zaczyna ci sprzyjać. Współpracujecie razem dla twojego najwyższego dobra. Zaczynasz czuć spokój i radość. To właśnie jest istota życia.

Wypróbujesz?

 

Więcej sposobów na poprawę zmiany samopoczucia w różnych życiowych sytuacjach znajdziesz we wspomnianej wyżej książce: Potęga twoich emocji. Mądrość w niej zawarta naprawdę odmienia życie.

 

 

 

2 odpowiedzi na „Samopoczucie- twoja tajna broń. Uwaga! Ta wiedza odmieni twoje życie.”

 1. Awatar Marta M.
  Marta M.

  Dzień dobry. Trafiłam na Pani bloga niedawno i wracam, gdy zapominam jak chcę żyć i gdy zaczyna brakować wiary i życzliwości na przyszłość. Dziękuję serdecznie i życzę Pani i wszystkim czytajacym wszystkiego co dobre, mądre i piękne ?❤?

  1. Awatar Ania
   Ania

   Dziękuję i cieszę się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.